Kolik to stojí

Momentálně dotovaný systém fotovoltaické elektrárny pro ohřev vody stojí od 70.000,- Kč kdy výše dotace je 50 %. 

Každá instalace je jiná a v jiných podmínkách, proto je cena orientační. V průměru se ale vždy pohybuje v rozmezí 70.000,- až 0.000,-   kdy dotace je stále 50 %

 

Orientační ceny instalace fotovoltaiky 

 Klasická fotovoltaická elektrárna lze vystavit i bez dotace. Ačkoli nejsou tyto elektrárny v dnešní době dotované, zákazník si ji vystavit může. V takovém případě ale všechna elektrická energie vyrobená a nevyužitá je přepuštěna do sítě a to bez jakékoliv odměny výrobci. 

Cena elektrárny se v takovém případě pohybuje okolo 35.000,- Kč /1 kWp. Cenu ovlivňuje mnoho faktorů (např. druh a sklon střechy, střešní krytina, konkrétní typ panelů a střídačů, a jiné), ale největší rozdíl udává měnič napětí, tedy střídač, který mění stejnosměrný proud na střídavý. Střídače stojí různě podle toho snaček a hlavně podle výkonu. Tedy čím, větší elektrárna, tím silnější střídač napětí a tedy drahší. U elektrárny o výkonu 3kWp se cena pohybuje na 35.000/1 kWp ale u elektrárny s výkonem 5 kWp už je cena vyšší a to okolo 39.000/1 kWp.


U ostrovních elektráren se v podstatě dá říci, že cena za kWp je obdobná s tím, že je nutné přičíst náklady na baterie, které se musejí v případě ostrovní elektrárny instalovat, aby fungovali jako zdroj energie během noci. 


všechny ceny jsou orientační, přesnou kalkulaci Vám vypracujeme na žádost.

 

 

Aktualizováno: 27.8.2016
 
Mapa stránek   |    Vzhled stránek   |    SolarCellInfo © všechna práva vyhrazena