Fotovoltaické panely SHARP

Firma SHARP je největším světovým producentem modulů složených z křemíkových fotovoltaických článků. Pro výrobu modulů společnost používá 4 typy fotovoltaických článků, 2 monokrystalické a 2 polykrystalické.

Monokrystalické o rozměrech 125x125mm s účinností 17,1% a o rozměrech 155x155mm s účinností 15,7%. Tyto články mají velkou účinnost při kolmo dopadajícím světle a nižší při světle rozptýleném, proto se hodí pro instalace na zařízení natáčející se za Sluncem (například polohovací jednotky SunFlex). Monokrytsalické moduly jsou dodávány ve výkonech od 175Wp do 180Wp.

Monokrystalický panelMonokrystalický panel

Další 2 typy jsou polykrystlické s účinností 14,7% pro rozměry 125x125mm a rovných 14% pro rozměr 155x155mm. Na rozdíl od monokrystalických článků jsou schopny zachytit více rozptýleného světla, a proto se hodí více pro stacionární instalace. Polykrystalické panely jsou dodávány ve výkonech od 162Wp do 210Wp.

Polykristalický panel  Polykrystalický panel

Jako specialista na solární zařízení odvádí firma Sharp s vedoucím postavením na trhu od roku 1959 rozhodující pionýrskou práci pro masové využití solární energie. Z vlastní odpovědnosti vůči životnímu prostředí je Sharp celosvětově pohánějící silou při výzkumu a vývoji využívání sluneční energie. Ať už solární parky, satelity, majáky, veřejné budovy nebo obytné domy – více než každý čtvrtý celosvětově instalovaný fotovoltaický modul pochází z výroby firmy Sharp. Tímto má firma v užívání více modulů, než kterýkoli jiný výrobce na světě.

Aktualizováno: 19.8.2009
 
Mapa stránek   |    Vzhled stránek   |    SolarCellInfo © všechna práva vyhrazena