Polohovacích jednotky SunFlex

Díky použití polohovacích jednotek SunFlex dochází k nárůstu výstupu fotovoltaických panelů oproti pevným instalacím o přibližně o 37% (měření provedeno v roce 2005,2006 a 2007 v solárních parcích v Passau a Budíškovicích). V současné době firma nabízí tři typy dvouosých polohovacích jednotek: SF-18, SF-40 a SF-80. Rozdíl mezi polohovacími jednotkami spočívá zejména v jejich velikosti. Číslo v názvu jednotky představuje přibližnou plochu v metrech čtverečných, kterou je možno osadit FV moduly. Na jednotku SF-18 se standardně montuje 15 fotovoltaických panelů SHARP (celkem 2,43kWp), na jednotku SF-40 se standardně montuje 32 fotovoltaických panelů SHARP (celkem 5,6kWp) a na SF-80 se vejde až 60 panelů SHARP o celkovém výkonu 10,5kW. Díky flexibilnímu a jednoduchému montážnímu systému je však možno nainstalovat fotovoltaický modul prakticky od jakéhokoliv výrobce.

SunFlex-18   SunFlex-40
SunFlex 18   SunFlex 40

K dvouosému polohování (natáčení) se používá lineární motor a harmonická převodovka, které jsou řízeny přes řídící elektroniku senzorovou hlavou snímající polohu Slunce. V případě zatažené oblohy dá řídící elektronika pokyn motorům ke sklopení funkční plochy do vodorovné polohy, aby moduly měly možnost zachytit co nejvíce rozptýleného světla.

V případě rozsáhlých solárních parků jsou polohovací jednotky řízeny a monitorovány centrálním řídícím systémem SunControl. Pomocí tohoto nástroje je možné takřka online sledovat stav všech polohovacích jednotek i střídačů. Stačí mít připojení na Internet a investor má svůj park kdykoliv pod kontrolou.

Polohovací jednotky se montují na nosný sloup, který může být buď přímo uložen v betonovém základu, nebo je zabetonována ocelová konstrukce ke které se sloup přichytí pomocí šroubů. Celý systém je koncipován jako stavebnice a lze ho sestavit bez speciálního nářadí. Pouze montáž sloupu a usazení celé polohovací jednotky vyžaduje vzhledem k hmotnosti konstrukce použití mechanizace.

Aktualizováno: 17.8.2009
 
Mapa stránek   |    Vzhled stránek   |    SolarCellInfo © všechna práva vyhrazena